«

»

KOOPERATYWA SPOŻYWCZA ŻUŁAWY

 ks3

Najintymniejszym kontaktem człowieka z przyrodą jest żywienie się. Żywimy się produktami roślinnymi i zwierzęcymi- żywimy się życiem. Ten kontakt wymaga szczególnego rozsądku ekologicznego. “

Mieczysław Górny

Uprawa żywności wydaje się dzisiaj najbardziej radykalną i jedyną efektywną formą zmiany świata”

A. Felskowska

Jesteśmy Grupą miłośników ekologii, zdrowego stylu życia oraz wspieramy rodzimą produkcję, dlatego założyliśmy Kooperatywę Spożywczą Żuławy, która zrzesza rolników produkujących organiczną, naturalną żywność oraz grupę odbiorców tych wytworów, klientów, ludzi świadomych, którym zależy, aby odżywiać się pożywieniem o wysokiej jakości.

Ważne jest dla nas nasze zdrowie i witalność naszego ciała. Dbamy też o to co jedzą nasi bliscy, rodzice, dzieci i przyjaciele. Chcemy abyśmy wszyscy mogli cieszyć się pełnymi energii organizmami i silnym systemem odpornościowym. Medycyna konwencjonalna nam nie wystarcza, wybieramy kontakt z naturą, poprzez życie na wsi, jedzenie najwyższej jakości ekologicznych produktów ponadto angażujemy się w rzeczy ważne, które dają nam spełnienie. Ponadto współpracujemy lokalnie w celu wyprodukowania i kooperatywy większości warzyw, owoców i artykułów spożywczych tj. miód, jajka, mleko, masło, sery, soki. (Jeśli ktoś nie jest wegetarianinem może pozyskać drób z ekologicznej hodowli).

Ceny jakie proponują nasi rolnicy są porównywalne jak w supermarketach, a niższe niż w sklepach z ekologiczną żywnością, ponieważ omijamy pośredników. Dzięki czemu możemy sobie pozwolić na przekazywanie 10% z ceny produktów na fundusz gromadzki, aby wspierać inicjatywy edukacyjne, społeczne i kulturalne.

Staramy się zaspokajać nasze potrzeby w najbliższym gronie dostawców i producentów. Unikamy zakupów w hipermarketach, gdyż zależy nam, aby pieniądze przeznaczone na wytwory konsumenckie trafiały do kieszeni naszych rodaków, rodziny, przyjaciół i sąsiadów a nie do międzynarodowych korporacji, które zarabiając krocie tak mało płacą swoim pracownikom, naszym kolegom i koleżankom, oraz odprowadzają niskie podatki do Skarbu Państwa, czyli do naszej wspólnej kieszeni. Sprzedając i produkując towar niskiej jakości, którego tony rokrocznie lądują na śmietniskach, zanieczyszczając środowisko.

Kupujemy lokalnie, gdyż dbamy o jakość plonów, nie chcemy, aby jabłka które spożywamy przejechały 3tyś km i dojrzewały w chłodni zamoczone w chlorze, wcześniej spryskane nawozami po kilkanaście razy (takie są normy!). Chcemy, aby jabłka i inne produkty spożywane przez nas dojrzewały na powietrzu i słońcu- podstawowych składnikach jakim odżywia się życie, człowiek. Produkując i kupując lokalnie mamy szanse sprawdzić naszych rolników, jak dbają o swoje plony, nie muszą mieć certyfikatów unijnych, ważne że wiemy, iż szanują naturę i ludzi.

Chcemy zmieniać świat na lepsze, zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych do produkcji ekologicznych wyrobów oraz nabywców genetycznie niemodyfikowanej żywności.

Przyłącz się do Kooperatywy Spożywczej Żuławy. Email: perspektywa.pomorskie@gmail.com

Członkowie Kooperatywy Spożywczej Żuławy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>